Przeglądarki internetowe

Jak sprawdzić historię przeglądania w Internet Explorer

Internet Explorer

Każda przeglądarka internetowa domyślnie zapisuje historię przeglądanych stron. Możemy sprawdzić jakie strony w internecie przeglądało nasze dziecko. Metoda ta jest skuteczna do tego momentu, aż nasze dziecko nie nauczy się czyścić Historii przeglądania co nie należy do rzeczy trudnych.

Aby sprawdzić historię przeglądanych stron w Internet Explorer wciskamy kombinację klawiszy ctrl + h lub z paska menu (jest ono domyślnie wyłączone) wybieramy Widok -> Paski Exploratora -> Historia.

 

Historia przeglądania stron Internet Explorer

Po lewej stronie przeglądarki pojawi się okno historii przeglądania. W Internet Explorer 8.0 możemy historię przeglądania sortować według:

 

  • daty,
  • witryn,
  • największej liczby wizyt,
  • kolejności wizyt dzisiaj,
  • historii

 

 

Historia przeglądarki może zostać usunięta ręcznie lub za pomocą programów czyszczących. W Internet Explorer można wykasować także historię przeglądania poszczególnych stron. Aby skutecznie monitorować poczynania naszego dziecka w internecie musimy skorzystać z Kontroli Rodzicielskiej.  Więcej o kontroli rodzicielskiej w artykule Kontrola Rodzicielska w Window 7 lub Raportowanie aktywności przy użyciu Kontroli Rodzicielskiej .

Jak wygląda przeglądnie historii w innych wyszukiwarkach dowiesz się w artykułach:

Jak sprawdzić historię przeglądania w Mozilla Firefox

Jak sprawdzić historię przeglądania stron w Operze

Jak sprawdzić historię przeglądania stron w Chrome