Przeglądarki internetowe

Norton Online Family

Norton Online FamilyNorton  Online Family - To darmowy program do kontroli rodzicielskiej stworzony przez firmę Norton.  Zapewnia on rodzicom wgląd we wszelkie działania dzieci w Internecie. Pozwala na blokowanie stron internetowych oraz ograniczenie czasu jakie dziecko spędza przed komputerem.

Czytaj więcej...

OpenDNS - blokowanie stron dla dorosłych przy pomocy serwera dns

OpenDNSFirma OpenDNS uruchomiła darmową usługę Family Shield (tłum. Tarcza Rodzinna), która blokuje zawartość internetu przeznaczoną dla osób dorosłych i pozwala na bezpieczne przeglądanie internetu przez nasze dzieci.  Rozwiązanie to jest jednym z łatwiejszych sposobów na chronienie swojego dziecka w internecie i trzymanie go z dala od stron przeznaczonych dla dorosłych. By zastosować usługę Family Shield nie jest konieczna instalacja, żadnego programu.

Czytaj więcej...

Ochraniacz - Program do Kontroli rodzicielskiej

Benarom - twórca programu do Kontroli Rodzicielskiej OchraniaczOchraniacz - Program do kontroli rodzicielskiej stworzony przez firmę Benarom. Program Ochraniacz jak podaje producent został stworzony aby pomagać rodzicom w sprawdzaniu i kontrolowaniu treści przeglądanym przez innych użytkowników tego komputera. np. rodzice mogą sprawdzać czy dzieci wchodziły na strony związane z przemocą, seksem itd.

Czytaj więcej...

SpyLooger - Program do monitoringu komputera

SpyLogger - program do monitoringu komputeraSpyLooger - Jest programem służącym do monitorowania komputera. Nie jest to typowy program do kontroli rodzicielskiej ponieważ nie blokuje on dostępu do stron niebezpiecznych dla naszego dziecka. SpyLogger pozwala w sposób dyskretny i niewidoczny prowadzić bardzo szczegółowy monitoring sposobu wykorzystywania komputera przez jego użytkownika.

Czytaj więcej...

CzasoWyłącznik - program do konotroli rodzicielskiej

CzasoWyłącznik - program do kontroli rodzicielskiejCzasoWyłącznik - Do głównych funkcji systemu należy wyłączanie i wylogowanie komputera o określonej godzinie.  Program potrafi także blokować programy przed uruchomieniem. Ustawienia programu są chronione hasłem. Dodatkowo program pozwala na blokowanie stron www do 255 adresów. CzasoWyłącznik jest darmowy dla użytku niekomercyjnego.

Czytaj więcej...

Alladyn - Przeglądarka internetowa dla dzieci

Bezpieczna przeglądarka dla dzieci - AlladynAlladyn to przeglądarka internetowa przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ma ona wbudowany filtr treści internetowych oraz posiada funkcję kontroli rodzicielskiej. Przeglądarka umożliwia dostęp tylko do bezpiecznych stron dla dzieci. Nie znajdziemy w niej wyszukiwarek Yahoo czy Google zostały one zastąpione wyszukiwarkami przeznaczonymi dla dzieci. mamuu i lupiko.pl. Przeglądarka Alladyn pozwala na ograniczeniu czasowe dostępu dziecka do internetu.

Czytaj więcej...