Pożyczki pozabankowe długoterminowe – na co zwracać uwagę?

Obecnie rynek usług finansowych w naszym kraju w coraz większym stopniu bazuje na działalności instytucji pozabankowych. Ponieważ banki bardzo śrubują wymagania wobec osób, którym udzielają kredytów, Polacy chętnie zwracają się do firm pożyczkowych. Najczęściej oferują one krótkoterminowe pożyczki – popularne chwilówki, jednak możemy również znaleźć pozabankowe oferty pożyczek długoterminowych. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, decydując się na wzięcie długoterminowej pożyczki w instytucji pozabankowej.

Dokładnie zastanów się, na spłatę jakiej kwoty możesz sobie pozwolić

Instytucje pozabankowe udzielają pożyczek o wiele chętniej niż banki. Zwykle nie sprawdzają one zdolności kredytowej, historii w BIK, nie wymagają dostarczania zaświadczeń z pracy. Z jednej strony, to dobrze, bo pieniądze dostajemy od ręki, bez rozbudowanych formalności. Mogą po nie sięgnąć również osoby, które nie miałyby szans na otrzymanie kredytu w banku, również już bardzo zadłużone. To sprawia, że my sami powinniśmy dokładnie przeanalizować swoją „zdolność kredytową”  –  zastanowić się dokładnie, jakiej wysokości raty będziemy mogli oddawać co miesiąc i przez jak długi czas będziemy mogli sobie na to pozwolić.

Najciekawsze oferty takich pożyczek oferuje portal www.tanie-pozyczanie.pl

 

Dokładnie przeczytaj umowę i przeanalizuj wszystkie koszty

Przeglądając oferty pozabankowych pożyczek długoterminowych, możemy znaleźć wiele z atrakcyjnym oprocentowaniem. Zawsze jednak należy bardzo dokładnie czytać umowy.  Powinniśmy szczegółowo przeanalizować ich treść, tak aby mieć pewność, że znamy wszystkie koszty, jakie wiążą się ze wzięciem pożyczki. Uważajmy na oszustów, którzy bazują na bezmyślności osób zdesperowanych: firma, która udziela pożyczki, nigdy nie powinna prosić nas o to, abyśmy najpierw przelali jej jakąś drobną sumę pieniędzy (na przykład na pokrycie „kosztów administracyjnych”.

 

Pomyśl o zabezpieczeniu

Długoterminowe pożyczki pozabankowe oferowane bywają również osobom już bardzo zadłużonym.  W takim przypadku jednak konieczne będzie przedstawienie zabezpieczenia na wypadek, gdybyśmy nie byli w stanie jej spłacić. Może mieć ono rozmaitą formę. Czasem należy w takiej sytuacji przedstawić żyrantów. Wiele osób zadłużonych posiada na własność mieszkanie, które może być zabezpieczeniem pożyczki. Inną formą gwarancji stosowaną w takich sytuacjach jest weksel. Pamiętajmy jednak o odpowiedzialności – jeśli jesteśmy już zadłużeni, decydujmy się na zaciągnięcie pożyczki jedynie w przypadku stuprocentowej pewności, że będziemy w stanie ją spłacić. W przeciwnym wypadku możemy stracić majątek o wartości znacznie przewyższającej wartość długu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *